Bayilik Servis Teklif İste Kataloglar

Fabrika

Alkon

Tasarım ve Mühendislik

Alkon, genç, dinamik ve uzman tasarım ve mühendis ekibiyle birlikte geliştirdiği yenilikçi alt yapısı ve sürekli yükselttiği ürün ve hizmet kalitesi sayesinde müşterilerinin tercih ettiği bir çözüm ortağı haline gelmiştir. Sektörün ihtiyaçlarının farkında olarak attığı adımlarla sürekli büyümekte, yeniliklere ve gelişime açık bir kuruluş olmaktadır.

Ekstrüzyon Alüminyum Üretim Aşaması

Alkon, alüminyum üretimi alaşımları 6060ve 6063 biyetlerden tescilli ekstürüzyon kalıpları 400 ile 600 derece arasında ısıtılıp 36mt uzunluğunda çekilir ve belirli ölçülere kesilir. Sertlik değerleri 16 saat temperet termik fırınlarından hassas ölçü birimleri uyumlu dikkat edilerek üretim hattından çıkar yüzey işlemleri sınıfına göre polisac kaplama yapılarak eloksal kaplama aşamasından geçer ürünler 10mikron ile 12mikro arasında sınıfına göre kaplamadan geçer. Alkon logolu folyo bant kaplanır koruyucu paketleme aşamasından sevk olur.

Elektrostatik boya aşaması tesisimizde yüzey kaplama yapılmadan önce temizleme havuzlarından kimyasal temizleme, yüzey aşındırma işlemi yapılmaktadır. Asit aşındırıcılar alüminyum yüzeyinde tutunma gözenekleri oluşturarak boya için ön hazırlık yapar. Bu işlem boya tutunma ömrünü 30 kat artırmaktadır. Bu sayede oksitlenme önlenerek uzun ömürlü kullanım sunar  ve renk değişikliği gibi sorunların önüne geçmektedir.

Alüminyum statik alma bağlantıları yapılır robotlar akım vererek boyayı 0.7mikron ile 10mikron arasında hassas atış yapar. Ral gurubuna göre 180 derece ile 210 derecede statik boyanın 15 dakika kürleşmesi otomatik olarak sağlanır. Ürün boya işlemi sonrası koruyucu paketleme aşaması ve kalite kontrol aşamasından geçer daha sonra sevk olur.